Jdi na obsah Jdi na menu

Mladík z Jablonce nad Nisou zabíjel ve svém bytě kočky

22. 2. 2020

Muž jménem M.J.Králík ve svém bytě utýral kočky, které si k sobě bral jak z ulice, tak od lidí tak i záchranných stanic. Utýrané kočky pak měl ve svém bytě a poté je vyhazoval v popelnicích v blízkosti svého bydliště. Tento hrůzný případ se stal v Jablonci nad Nisou.

Na hrůzný případ se upozorňovali jak lidé, kteří nebyli lhostejní k osudu zvířat a všímali si podivných inzerátů, a facebookových postů trýznitele na sociálních sítí tak i Dagmar Kubištová předsedkyně Ligy na ochranu zvířat a vedoucí útulku Dášenka v Lučanech nad Nisou na Jablonecku.

Policie v bytě našla mrtvé tělíčka utýraných zvířat. Celým případem se teď zabývá policie Čr a mladému muži hrozí až 5 let vězení. A ano pouze hrozí. Muž na sociálních sítí teď o sobě rozhlašuje, že jen nezvládl svou psychickou nemoc a ovládla ho schizofrenie. Takže předpokládám, že jako nemocnému člověku mu možná dají pouze peněžitý trest, a bude zapsán v hledáčku, aby si už nemohl legálně přes útulky a depozity osvojovat zvíře a to podle mě bude celé. Navrhnou mu ambulantní léčbu na psychiatrii a tím se zatím opět jen zavřou dveře. 

Můj názor na věc:

Nevím jestli mladík je vážně nemocný, nebo zda se jedná jen o jistý kalkul a manipulaci z jeho strany, ale můj názor je takový, že by se toto nemělo nechat být a rozhodně by to nemělo vyšumět zase jen do ztracena. Ptám se stále sama sebe, kde se toto v lidech bere, to zlo, agrese, bezcitnost, .... Proč? Možná odpověď je velmi jednoduchá Protože je to prostě baví. 

Jako někoho baví hrát šachy a sbírá poštovní známky, tak jsou mezi námi i lidé, kteří ve svém volnu pro radost, loví zvířata a ty týrají. 

Věřím tomu, že každý takový člověk, který něco takového dělá je prostě nemocný, protože žádný zdraví, rozumný jedince by toto neudělal, takže omluva mladíka se slovy „Nezvládl jsem svou nemoc“ není podle mého vlastně žádná omluva. 

Měli by padat mnohem větší tresty, protože tyto "nemocní" jedinci se všemu akorát usmějí a budou svou brutální činnost dělat vesele dál. 

Více se o článku zde

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář